Vjen poezia e parë për Donika Kadaj nga një qytetar (FOTO)

Një qytetar i quajtur Mehdi Hysen i ka kushtuar një poezi deputetes së Kuvendit të Kosovës, Donika Kadaj – Bujupi. Këto reagime qytetare erdhën pasi Kdaj Bujupi, gjatë ditës së djeshme është rikthyer në partinë e Ramush Haradinajt, nga i cili ishte larguar para dy viteve duke kaluar në Vetëvendosje. Më poshtë ju sjellim vargjet …

Continue reading "Vjen poezia e parë për Donika Kadaj nga një qytetar (FOTO)"

Fatmir Limaj nuk ‘përmbahet’, kështu e puth gruan e tij të bukur

E shihni shpesh ‘serioz’ në Kuvend por jo edhe në ambientet familjare, Fatmirin, i cili nuk heziton të ndajë fotografi të tilla edhe me publikun. Gruaja e tij është ajo që merr vëmendje në çdo paraqitje të përbashkët, përcjell ORAvip. E gatshme për një profesion të tillë të burrit të saj, ajo e shoqëron thuajse …

Continue reading "Fatmir Limaj nuk ‘përmbahet’, kështu e puth gruan e tij të bukur"

Nënë e bijë ‘çmendin’ rrugët e Gjermanisë! Dy zonja si Shkurta dhe Gresa!

Gresa Behluli u bë së pari e njohur si vajza e këngëtares shumë të dashur të muzikës popullore, Shkurte Fejza, shkruan ORAvip. Por, me realizimin e projekteve të saj muzikore, ajo arriti shumë sukses duke u bërë kështu e dashur për publikun, e tashmë njihet si Gresa, jo më si vajza e Shkurtës. Me shumë …

Continue reading "Nënë e bijë ‘çmendin’ rrugët e Gjermanisë! Dy zonja si Shkurta dhe Gresa!"

Shyhrete Behluli shndritë më mes të dy mbesave, bukuria e tyre të lë pa fjalë

  Shyhrete Behluli, është këngëtarja më e pëlqyer nga publiku. Ani pse ka kohë që është në skenën muzikore, ajo ka ditur të i  mbajë afër adhuruesit e saj, përcjell ORAvip. Përveç që ësh të e angazhuar në profesionin e saj, Shyhretja është një grua, nënë dhe gjyshe shumë e përkushtuar. Nipi i saj i …

Continue reading "Shyhrete Behluli shndritë më mes të dy mbesave, bukuria e tyre të lë pa fjalë"

Kjo është vajza që u bë e famshme vetëm pse i ngjan shumë Nora Istrefit

  Sozia e Nora Istrefit Nora Istrefi është një ndër këngëtaret më të suksesshme shqiptare. Përveç zërit ajo njihet edhe për bukurinë e saj ekzotike, si dhe për format mjaftë të bukura trupore, shkruan rtv21.tv Mirëpo, duket se është edhe një vajzë tjetër e cila ngjason me të. Bëhet fjalë për modelen shqiptare dhe përfaqësuesen …

Continue reading "Kjo është vajza që u bë e famshme vetëm pse i ngjan shumë Nora Istrefit"

Vogëlushja nga Kosova që ka bërë Francën për vete, bën shqiponjën gjatë performancës në Paris (Video)

Erza Muqolli po vazhdon ta dëshmoj veten në çdo interpretim dhe paraqitje në skenë. Ajo në dhjetor të vitit të kaluar solli një interpretim të mahnitshme të një prej këngëve më të njohura të Beyonce. Erza Muqolli vjen nga Kosova dhe është vetëm 12 vjeçare por sukseset e saj në interpretim dhe skenë e tejkalojnë …

Continue reading "Vogëlushja nga Kosova që ka bërë Francën për vete, bën shqiponjën gjatë performancës në Paris (Video)"

Në QKUK e shpëtojnë fëmijën 16 muajsh, ia nxjerrin kokrrën e pasulit nga mushkëria

  Hajdin Thaçi, drejtor i ORL’së në QKUK, ka treguar se gjatë ditës së sotme kanë pasur një rast të veçantë për intervenim. Në një postim në Facebook, Thaçi ka treguar se është kryer një operacion i suksesshëm ndaj një fëmije 16 muajsh të cilit i është nxjerrë një kokërr fasuleje nga bronku i djathtë. …

Continue reading "Në QKUK e shpëtojnë fëmijën 16 muajsh, ia nxjerrin kokrrën e pasulit nga mushkëria"

Mbyllet super meçi Mehmedi – Kojic, ja kush e fiton duelin e madh

Ka përfunduar meçi i madh mes Sazan Mehmedit dhe Branko Kojicit.Dueli i madh mes boksierëve u zhvillua në Luzern të Zvicrës për titullin ISKA, shkruan GazetaBlicPas gjashtë raundeve të zhvilluara nuk pati fitues, me ç’rast triumfuesi u zgjedh nga gjyqtarët e takimit. Sipas gjyqtarëve më i fortë gjatë raundeve u tregua bokseri serb, Branko Kojic, …

Continue reading "Mbyllet super meçi Mehmedi – Kojic, ja kush e fiton duelin e madh"