Shqiptarët theren me thika për festën e 28 Nëntorit (VIDEO)

Një ngjarje e rëndë raportohet të ketë ndodhur mbrëmjen e djeshme në Londër në zonën e njohur si Trafalgar Square. Raportohet nga dëshmitarët se aty ishte organizuar një festë e vogël për 28 Nëntorin por pasi ajo mbaroi, disa djem shqiptarë filluan të thereshin me thika. Për fat të keq raportohet se sherri nisi as …

Continue reading "Shqiptarët theren me thika për festën e 28 Nëntorit (VIDEO)"

A ju kujtohet Pranvera Behrami – “bonbon” i ekranit? (FOTO)

Pranvera Behrami ishte një ndër figurat më positive të ekraneve kosovare, e cila prezantoj disa emisione në kuadër të “RTV 21”. Pranvera ja doli suksesshëm në çdo nismë, shkruan “Kosovarja”. U bë shumë më e njohur dhe më e dashur për publikun në kohën kur prezantonte emisionin “Bon Bon”, e madje edhe u quajt “bonbon” …

Continue reading "A ju kujtohet Pranvera Behrami – “bonbon” i ekranit? (FOTO)"

Kemali e merr telefonin e fansës për foto, befasohet me atë çka gjen

Burak Ozcivit nëse me profesionin e tij është i njohur në publikun turk, me pamje është i njohur në shumë vende të botës Ai në Gjermani çmendi fansat e tiu duke u rrethuar nga ato, përcjell ORAinfo. Por një fanse e befasoi atë në të vërtetë. Ajo ka mbështjellur telefonin e saj me foton e …

Continue reading "Kemali e merr telefonin e fansës për foto, befasohet me atë çka gjen"

‘Pajtesa’ në darkë me të dashurin, krejtësisht natyrale! (Foto)

Fiona Gllavica është tashmë ndër aktoret më të dashura për publikun tonë.   Së fundmi ajo është bërë e njohur për rolin e saj si Pajtesa tek seriali vendor “çka ka shpija”. Pajtesa në serial luan një vajzë nga fshati dhe e cila nuk di si të sillet në qytet, por në jetën reale ajo …

Continue reading "‘Pajtesa’ në darkë me të dashurin, krejtësisht natyrale! (Foto)"

Këto fotografi të kesaj kengtare nuk i keni parë asnjëherë më parë (FOTO)

  Ronela Hajati hap arkivin e fotografive: Si dukej kur ishte 16 vjeç?! Ronela Hajati njihet si një ndër këngëtaret me më së paku komplekse në industrinë muzikore shqiptare. Po ashtu, është një ndër të paktat artiste që i ka rezistuar ndërhyrjeve plastike. Këtë e ka konfirmuar edhe sot ku përmes llogarisë së saj në …

Continue reading "Këto fotografi të kesaj kengtare nuk i keni parë asnjëherë më parë (FOTO)"

E tmerrshme çfarë gjen një qytetar në Malishevë në një sallam pule (VIDEO)

    Jo rrallë herë qytetari i Kosovës ndeshet me produkte ushqimore të prishura ose që janë jo mirë të përpunuara. Njëjtë ka ndodhur edhe në fshatin Bubavec komuna e Malishevës, ku një person ka dërguar një video ku shihet në një sallam pule gjendet një pendël e zogut. Ai ka shprehur shqetësim për produktet …

Continue reading "E tmerrshme çfarë gjen një qytetar në Malishevë në një sallam pule (VIDEO)"

Shyhretja publikon foto e sapo dalë nga frizerka! (VIDEO)

Shyhrehte Behluli, është njëra nga këngëtarët më të pëlqyera të skenës muzikore shqiptare.   Përveç zërit të saj të ëmbël, ajo shndritë gjithmonë edhe me pamjen e saj, përcjell ORAinfo. Duke qenë se tashmë shumica e këngëtarëve janë në angazhime me xhirimet e festave të fundvitit, domosdo ata duhet të duken bukur në skenë. Dritë …

Continue reading "Shyhretja publikon foto e sapo dalë nga frizerka! (VIDEO)"

Serbët i vranë familjen, ish-ushtari i UÇK-së bëhet me binjak (VIDEO)

  Në çdo nëntor, Ditën e Flamurit, Isak Asllani merr rrugën drejt varrezave të fshatit Rancë, në Shtime. I pastron me radhë nga dëbora emrat në shtatë varret e fëmijëve të tij. Ata u masakruan 20 vite më parë nga forcat serbe, së bashku me nënën, gruan dhe mbesën, raporton “TCH”. Duke prekur shkronjat, i …

Continue reading "Serbët i vranë familjen, ish-ushtari i UÇK-së bëhet me binjak (VIDEO)"

Do të qeshni se me çfarë emri Big Mamës i kan ndrruar (VIDEO)

Energjike dhe e qeshur. Kështu mund ta shihni gjithmonë këngëtaren e njohur Big Mama, transmeton Gazeta Express. Këngëtarja e njohur kohëve të fundit ka qenë pjesëmarrëse në spektaklin C’est La Vie i cila është mbajtur në Shqipëri. Por, Bigu kishte deklaruar se pas përfundimit të spektaklit do të kthej përsëri në Shkup. E këtë e …

Continue reading "Do të qeshni se me çfarë emri Big Mamës i kan ndrruar (VIDEO)"