Ylli i muzikes shqiptare – Këngë për Shpendin…. (VIDEO)

Linda Morina është këngëtarja që nuk ka lënë personalitet e politikanë shqiptarë pa i kënduar.Ajo i ka kushtuar këngë edhe Barack Obamës. Këtë herë këngëtarja ka vendosur që t’i kushtojë këngë kryetarit të  Prishtinë s, ajo i thur lavde Shpend Ahmetit. Linda edhe me herët kishte shpreh simpatinë  e saj ndaj Shpendit si një  njeri …

Continue reading "Ylli i muzikes shqiptare – Këngë për Shpendin…. (VIDEO)"

Andrra më e bukur se kurrë… Sinani do të dashurohet edhe njëherë në këtë pamje

Andrra Destani është bashkëshortja e këngëtarit të njohur Sinan Hoxha. Ajo shquhet për bukurinë e saj natyrale, por ajo gjithmonë kujdeset që të jetë në formën më të mirë të mundshme. Ani pse ajo është nënë, asnjëherë nuk e ka lënë veten anash, duke treguar se ajo ia del mbanë me të gjitha. Janë sallonet …

Continue reading "Andrra më e bukur se kurrë… Sinani do të dashurohet edhe njëherë në këtë pamje"

18-vjeçarja me origjinë shqiptare rrëmben kurorën e më të bukurës në Itali

Bukuroshja me origjinë shqiptare Denise Ayroldi rrëmbeu kurorën e Miss Italia Lombardia në mesin e 130 bukurosheve të tjera. E gjatë 1.76 cm, 18 vjeçarja me origjinë shqiptare arriti të fitojë votat e jurisë me bukurinë e saj mahnitëse. Me babanë nga Puglia dhe nënën shqiptare, Denise ëndërron të ndjekë gjurmët e babait të saj …

Continue reading "18-vjeçarja me origjinë shqiptare rrëmben kurorën e më të bukurës në Itali"

Prindërit e shitën për 22 euro, ndërsa sot e njeh dhe e do gjithë bota

  Është një aktor, regjisor, këngëtar kinez. Ka lindur në Hong Kong.   Në fillimet e veta ai njihej me nofkën Sing Lung (Dragoi), ndërsa karriera e tij përfshin një sërë filmash të realizuar në Kinë dhe në ShBA. Pra fjala është për legjendën e aktrimit që njohim ne Jackie Chan. Prindërit e kishin shitur …

Continue reading "Prindërit e shitën për 22 euro, ndërsa sot e njeh dhe e do gjithë bota"

VIP-at ekspozojnë gjokset bombastike për Festën e Pavarësisë (FOTO)

Me siguri sapo keni hapur Facebook-un, Instagramin apo rrjetet e tjera sociale sot, keni parë qindra urime për Festën e Pavarësisë. E në këtë ditë nuk mund të mungonin urimet edhe nga vajzat seksi të Shqipërisë. Duke filluar nga Rike Roçi, tifozja që i çmendi të gjithë e cila sot ka uruar festën e Pavarësisë me …

Continue reading "VIP-at ekspozojnë gjokset bombastike për Festën e Pavarësisë (FOTO)"

Sahit Plisi STUPCAT edhe Gjiko ja qesin flaken per 28 Nentore (VIDEO)

<span data-mce-type=”bookmark” style=”display: inline-block; width: 0px; overflow: hidden; line-height: 0;” class=”mce_SELRES_start”></span>   E ftuar sot në rubikën “Ka një mesazh për ty”, ishte Albana Keka, një vajzë e martuar me Akremin nga Vlora, por shkaku se ai është më i madh në moshë, ka bërë që nëna e Albanës mos t’i flasë më asaj. “Në …

Continue reading "Sahit Plisi STUPCAT edhe Gjiko ja qesin flaken per 28 Nentore (VIDEO)"

Dita e Flamurit është festa e krenarisë sonë kombëtare (VIDEO)

  “Dita e Flamurit është festa e krenarisë sonë kombëtare, me traditën më të gjatë të kremtimit. Është festë e rimëkëmbjes së dinjitetit dhe forcimit të ndërgjegjes sonë kombëtare. Kjo ditë shënon momentin e ndarjes nga robëria e gjatë dhe fillimin e epokës së modernizmit të kombit tonë. Jemi një komb me dy shtete sovrane. …

Continue reading "Dita e Flamurit është festa e krenarisë sonë kombëtare (VIDEO)"

Ky i ri shqiptar i ka përgatitur nënës së tij një kamer të fshehtë (VIDEO)

E vështirë të thuhet nëse regjisori australian Steven Kastrissios ka një marrëdhënie me hakmarrjen, por dy filmat kryesorë të jetës së tij shikojnë nëpërmjet saj. Pas “The Horseman”, që e shpërndau fillimisht nëpërmjet tregut amerikan, ai vjen në Shqipëri me të parin film horror shqiptar. “Bloodlands” vjen në kinema që prej së premtes, nën inerpretimin …

Continue reading "Ky i ri shqiptar i ka përgatitur nënës së tij një kamer të fshehtë (VIDEO)"

Video e rrallë: Arbnor dhe Astrit Dehari duke i kënduar flamurit në vitin 1998

Me rastin e festave të nëntorit, është publikuar një video tepër emocionuese ku shihen dy vëllezërit, Arbnor dhe Astrit Dehari derisa po i këndonin flamurit në një organizim që ishte bërë nga diaspora shqiptare në vitin 1998. Ngjarja besohet se ishte zhvilluar në Zvicër atje ku për kohë të gjatë kishte jetuar dhe vepruar për …

Continue reading "Video e rrallë: Arbnor dhe Astrit Dehari duke i kënduar flamurit në vitin 1998"