Rekord i ri: Shqiptarët realizojnë 75 mijë foto familjare (FOTO)

Nuk shquhen për harmoni të lartë në familjet përgjatë shumicës së vitit, por në momente festive shqiptarët bëhen bashkë si kurrë më parë dhe me shpejtësi drite pasqyrojnë atmosferën mes tyre në rrjetet speciale. Kjo gjë thuajse ndodh në çdo festë, por me theks të veçantë në prag të ndërrimit të motmoteve, kur zakonisht mbushet …

Continue reading "Rekord i ri: Shqiptarët realizojnë 75 mijë foto familjare (FOTO)"

Në natën kur të gjithë festojnë, vajza e Bajram Rexhepit ka një mesazh prekës për babain

Vanesa Rexhepi, vajza e ish-kryeministrit Bajram Rexhepi, ka kujtuar me një mesazh emocionues babin e saj të ndjerë.Në ditën kur të gjithë po festojnë, Vanesa ka shkruar se sot është zgjuar me dhimbje që babai i saj nuk është për të festuar Vitin e Ri pranë tyre.‘Po fillon nje vite i ri bab e jeta …

Continue reading "Në natën kur të gjithë festojnë, vajza e Bajram Rexhepit ka një mesazh prekës për babain"

Engji feston Vitin e Ri pa pikë grimi në fytyrë, do t’iu tmerroj pamja e saj

Për Engjin 2017 ishte një vit që ia solli famën. Edhe pse në krah të nënës së saj, ajo arriti të hyjë në mes këngëtarëve të mëdhenj. Ajo erdhi me disa këngë, ku në mes tyre kishte edhe bashkëpunime me Shyhrtën, përmes të cilave edhe depërtoi në skenë, përcjell ORAinfo. Sonte Engji bashkë me Shyhretën …

Continue reading "Engji feston Vitin e Ri pa pikë grimi në fytyrë, do t’iu tmerroj pamja e saj"

Çapkëni Naim Abazi tenton ta puthë në gjoks Gjyste Vulen (Video)

Bashkëshorti i Mihrije Brahës, Naim Abazi, dhe këngëtarja e njohur Gjyste Vulaj janë të ftuar në emisionin “n’Kosove Show”, ndërsa në promon e emisionit, i cili do të transmetohet për festat e fundvitit, këngëtari duket se nuk iu ka rezistuar dot formave bombastike të Gjystes. Në videon më poshtë këngëtari i mirënjohur i muzikës popullore …

Continue reading "Çapkëni Naim Abazi tenton ta puthë në gjoks Gjyste Vulen (Video)"

Learta shkon te nëna e saj për Vitin e Ri, i komenton Shyhrejta atyre dyjave

Këtë vit pjesë e mediave rozë ishte edhe reja e këngëtares së njohur Shyhrete Behlulit. Duke qenë pjesë e një familjeje të famshme, Learta u komentua për cdo gjë, shkruan Indeksonline. Learta ka postuar së fundmi një fotografi me nënën e saj në rrjetin social Instagram, ndërsa Shyhretja nuk ka hezituar t’i komentoi: Po shkëlqeni!

Continue reading "Learta shkon te nëna e saj për Vitin e Ri, i komenton Shyhrejta atyre dyjave"

I keni parë të gjitha, por jo edhe këtë foto perfekte (FOTO)

Emri më i përfolur në shtypin rozë sidomos gjatë kohës së fundit padyshim që është aktorja e njohur tek seriali vendor ‘O sa mirë’. Bëhet fjalë për bukuroshen nga Klina, Arta Elezaj e cila është duke na shokuar me paraqitjen e zjarrtë të saj. Pothuajse, vazhdimisht publikon imazhe në rrjetet sociale, foto nga më të …

Continue reading "I keni parë të gjitha, por jo edhe këtë foto perfekte (FOTO)"

Meda me bashkëshorten “ikin” në këtë vend për fundvit (FOTO)

  Jemi në periudhën e festave dhe çdonjëri ka planifikuar se ku do të jetë në natën e ndërrimit të moteve. Shumë prej artistëve tanë atë natë janë të angazhuar për të performuar në vende të ndryshme, shkruan lajmi.net. Por, shumë prej tyre kanë vendosur që t’i kalojnë këto ditë pranë më të dashurve të …

Continue reading "Meda me bashkëshorten “ikin” në këtë vend për fundvit (FOTO)"

Nuk do të mund ta besoni, por Raba ka gjithë këto vite

Gresa Pallaska është aktorja e cila përveç talentit në aktrim, komentohet shumë edhe për pamjen joshëse që ka. E njohin me rolet e popullarizuara që ka, atë të Trëndelinës te seriali ‘Familja Moderne’ dhe së fundi me atë të Rabës te ‘Çka ka shpija’, përcjell ORAinfo. Aktorën joshëse mund ta dini për të re, por …

Continue reading "Nuk do të mund ta besoni, por Raba ka gjithë këto vite"

Behgjet Pacolli jep mbi 15 milionë euro donacione vetëm këtë vit

Behgjet Pacolli jep mbi 15 milionë euro donacione vetëm këtë vit Sipas këshilltarit tij, Naim Murseli, Zëvendës Kryeministri i Kosovës Behgjet Pacolli jep mbi 15 milionë euro donacione vetëm brenda 2017, në fusha të ndryshme si në shëndetsi, sport, kulturë, mirëqenie sociale e tj. Pacolli poashtu ka dhënë kontribut të veçantë në ndërtimin dhe rindërtimin e shumë xhamive në trojet …

Continue reading "Behgjet Pacolli jep mbi 15 milionë euro donacione vetëm këtë vit"