Djali i Mihrijës dhe Naimit bëhet këngëtar, vjen me projekt të ri

  Është djali i dy artistëve të njohur të muzikës shqipe Mihrije Braha e Naim Abazi, por çuditërisht deri sot nuk patëm rastin ta shohim shpesh në ekrane televizive. Nëna e Platorit, këngëtarja Mihrije Braha na e konfirmoi lajmin për rikthimin e Platori ose thënë më mirë fillimin e një aktiviteti të ri për të, …

Continue reading "Djali i Mihrijës dhe Naimit bëhet këngëtar, vjen me projekt të ri"

Shyhretja ‘shpërthen’ për ajrin e ndotur, ja në cilin vend ka shkuar për ‘evakuim’

Shyhrete Behluli si shumica e qytetarëve të tjerë që jetojnë në Prishtinë ka shprehur revoltën e saj për gjendjen e ajrit në këtë qytet. Ajo ka zgjedhur Brezovicën si vend për ‘evakuim’ për t’i tejkaluar disa nga ditët me ajrin më të ndotur në Prishtinë. Këngëtarja që pas vetes ka shumë ndjekës dhe fansa të …

Continue reading "Shyhretja ‘shpërthen’ për ajrin e ndotur, ja në cilin vend ka shkuar për ‘evakuim’"

Meda e merr nënën dhe gruan në skijim, gjithë vëmendja te grimi i tepërt i Lule

Meda po tregohet një djalë dhe bashkëshort i mirë. Ai e ka larguar familjen e tij nga ndotja e ajrit në Prishtinë duke u zhvendosur në Prevallë.   Kënëgëtari i famshëm ka kaluar një ditë të bukur duke e shijuar një kombinim të borës me diell, e që një kombimin i tillë është çlodhës për …

Continue reading "Meda e merr nënën dhe gruan në skijim, gjithë vëmendja te grimi i tepërt i Lule"

E akuzuan se qajti pa ndjenja për familjen në nevojë, ja çka bën tani Xhensila

  Në fakt nuk ka pasur se si të mungoj reagimi i këngëtares nëpërmjet rrjetit social Instagram ku ka shkruar:Nuk është vetëm një gjë që ju mund ta bëni, nuk mundem as unë të bëj vetëm diçka kështuqë le të bëjmë diçka të bukur së bashku.. Të duash do të thotë të bësh gjëra të …

Continue reading "E akuzuan se qajti pa ndjenja për familjen në nevojë, ja çka bën tani Xhensila"

Policia malazeze do sqarime për një shtetas që është dhunuar në Gjakovë (VIDEO)

Policisë së Gjakovës, të dielën u erdhi një kërkesë zyrtare nga kolegët e tyre malazezë. Këta të fundit duan që të informohen rreth rastit të shtetasit të tyre, L.G nga Mali i Zi, i cili i ka deklaruar autoriteteve të atjeshme se është mbajtur për muaj në Gjakovë nga E.G, njofton Klan Kosova. Sipas malazezit, …

Continue reading "Policia malazeze do sqarime për një shtetas që është dhunuar në Gjakovë (VIDEO)"

Die Kosovarische Hauptstadt Prishtina ist seit mehreren Tagen die Stadt mit

  Die Kosovarische Hauptstadt Prishtina ist seit mehreren Tagen die Stadt mit der höchsten Luftverschmutzung weltweit. Die Bürger werden gebeten, so wenig wie möglich nach draussen zu gehen und drinnen zu bleiben.   Ndotja e ajrit është bërë një problem global, i cili ka prekur edhe Kosovën e në veçanti Prishtinën, që ditëve të fundit …

Continue reading "Die Kosovarische Hauptstadt Prishtina ist seit mehreren Tagen die Stadt mit"

Kengtarja shqiptare bëhet nënë për herë të parë (FOTO)

  Sytë e të gjithëve kanë qenë mbi Zaimina Vasjarin përgjatë këtyre javëve të fundit të shtazënisë së këngëtares dhe sot, më në fund, ajo ka dhënë lajmin e madh: Është bërë nënë për herë të parë.   Vasjari ka ndarë lajmin e gëzueshëm se gjatë ditës së sotme, ka ardhur në jetë vogëlushja Khloe. …

Continue reading "Kengtarja shqiptare bëhet nënë për herë të parë (FOTO)"

Deri dje e quante katunar – sot prishtinalia e lut kojshinë që me marr në katun

Është e dielë, dhe është ditë pushimi, por në hyrjen numër 6 në Dardani, në katin e pestë, dy kojshitë që deri dje nuk e kalonin mirë aspak, tash janë bërë bashkë. Ata po bënin gati që të shkonin tek katuni i Agimit, që ka ardhur në Prishtinë pas vitit 2001. Sipas raportimit që na …

Continue reading "Deri dje e quante katunar – sot prishtinalia e lut kojshinë që me marr në katun"

Shqiptari Nga Gjermania Me BMW Thej Rekord Për 6 Or E 31 Minuta Mrrin NKosovë (VIDEO)

Shqiptari nga Gjermania me BMW thej rekord për 6 or e 31 minuta mrrin nKosovë Ne nje video qe po qarkullon ne Facebook shihet nje shqiptar nga Gjermani qe mrrin nkosov per 6 or.. kjo sesht normale edhe ate e ka ingjizuar plot 6 or e 32 video esht e gjat… ne do momente vozit …

Continue reading "Shqiptari Nga Gjermania Me BMW Thej Rekord Për 6 Or E 31 Minuta Mrrin NKosovë (VIDEO)"