Harrojeni Duan, vëmendje tani merr nëna e saj, ajo është bionde tërheqëse

Dua Lipa, është këngëtarja e cila na bëri krenarë të gjithë shqiptarëve me rrëmbimin e dy çmimeve në, BRIT Awards, përcjell ORAinfo. Ajo me këto çmime u bë njëkohësisht edhe femra më e suksesshme në muzikë në Angli, duke i lënë pas shumë emra të mëdhenj botëror. Pas këtij suksesi padyshim fshihet një punë e …

Continue reading "Harrojeni Duan, vëmendje tani merr nëna e saj, ajo është bionde tërheqëse"

Gjyshja 96 vjeçare nga Lipjani, ju mëson çka është stili

Jemi mësuar që të shohim që të shohim gratë e moshuara nëpër botë të veshura me stil dhe mjaftë fine. Por, a e keni imagjinuar që edhe në Kosovë kemi gjyshe të tilla të cilat e përcjellin modën. Ne kemi zbuluar një gjyshe të tillë e cila quhet Mirishahe dhe gati ka mbushur një shekull. …

Continue reading "Gjyshja 96 vjeçare nga Lipjani, ju mëson çka është stili"

Rikthehet Violetë Kukaj, nuk do ta besoni sa shumë paska ndryshuar!

Dikur ishte ndër këngëtaret më të pëlqyera të skenës sonë muzikore, por ka vite prej se Violetë Kukaj është distancuar plotësisht prej saj, shkruan Kosovarja. E ky distancim, nxiti shumë dyshime të cilat u pasuan nga lajmet e ndryshme në shtypin rozë. U mbulua apo jo, ky ishte aludimi më i shpeshtë i bërë në …

Continue reading "Rikthehet Violetë Kukaj, nuk do ta besoni sa shumë paska ndryshuar!"

Qumili pranon një super veturë dhuratë për ditëlindje, po nuk e priste nga ky person

Qumili’ siç e njihni të gjithë, në mesin e shumë dhuratave pranoi edhe një veturë super luksoze dhe kjo nuk i erdhi nga ndonjë familjar, por nga miku i tij biznesmen Mentor Ptyqaj dhe këtë nuk ngurroi aspak që ta falënderoj edhe publikisht. Falenderimin e përcolli edhe me imazhet e veturës e cila duket mjaft …

Continue reading "Qumili pranon një super veturë dhuratë për ditëlindje, po nuk e priste nga ky person"

Top 10 pozat më provokuese të Luana Vjollcës!

Luana Vjollca personifikohet si prezantuesja më seksi shqiptare, shkruan Gazeta Blic.Ajo tashmë shquhet për format trupore bombastike të cilat nuk përton ti vë në pah. Në rrjetet sociale shpërndanë imazhe nga më të ndryshmet me një milion ndjekës që ka, ku padyshim që merr edhe komente të shumta. Përveç si këngëtare, Luana tashmë çdo të …

Continue reading "Top 10 pozat më provokuese të Luana Vjollcës!"

Tara në reklamën ndërkombëtare të firmës së njohur, Teuta nëna më krenare që keni parë

Tara është pjesë e reklamës ndërkombëtare të kompanisë së telefonave ‘Huawei’ dhe këtij suksesi të së bijës i është gëzuar pa masë Teuta, e cila duket që do të mbetet prapa me famën në krahasim me Tarën. Teuta ka informuar ndjekësit e saj në Instagram duke e bërë të ditur pjesëmarrjen e Tarës në këtë …

Continue reading "Tara në reklamën ndërkombëtare të firmës së njohur, Teuta nëna më krenare që keni parë"

Ja me kë është fejuar profa i gjuhës shqipe të “O sa mirë”

Në serialin e popullarizuar “O sa mirë”, së fundi është futur edhe roli i profesorit të gjuhës shqipe, që luhet nga aktori Alban Rexhaj,  Rexhaj më parë nuk ka qenë edhe aq i njohur, por roli i profes e aktualizoj mjaftë. Ai, po e luan suksesshëm këtë karakter. Në jetën private, Albani nuk duket të …

Continue reading "Ja me kë është fejuar profa i gjuhës shqipe të “O sa mirë”"

Stupcat e ‘arrijnë’ marrëveshjen e demarkacionit, pozojnë në aeroplan me Kadri Veselin

Nesër do të mbahet senanca parlamentare për ratifikimin e marrëveshjes me Malin e Zi për demarkacionin. Mirëpo, siç duket, kjo marrëveshje u ‘arrit’ nga disa personazhe shumë të dashura për ju. Fjala është për grupin e humorit ‘Stupcat’. Ka qenë Vedati ai që ka hedhur një fotografi në Instagram ku shihet bashkë me Mensurin e …

Continue reading "Stupcat e ‘arrijnë’ marrëveshjen e demarkacionit, pozojnë në aeroplan me Kadri Veselin"