Temperaturat e ulëta, MASHT ndërpret mësimin të mërkurën

,,,.,,,,,,,,,,,,,,, Ministria e Arsimit ka marr vendim që për shkak të motit të ftohtë, të mërkurën të mos zhvillohet procesi mësimor në të gjitha shkollat e Kosovës. Këtë e ka konfirmuar për klankosova.tv, Këshilltari i ministrit të Arsimit, Valmir Gashi. Gashi ka shtuar se kjo ditë do të zëvendësohet me një ditë tjetër. Sipas meteorologëve …

Continue reading "Temperaturat e ulëta, MASHT ndërpret mësimin të mërkurën"

Gruaja e Llukamnit e ‘deklason’ edhe Xhesikën, kaq e bukur duket nën rrezet e diellit

Ernest Zymberi është aktori më i komentuar i ‘O sa mirë’, i cili me batutat e tij po merr gjithë vëmendjen e publikut të këtij seriali. Ernesti që luan rolin e një ‘preshevalie’ në fakt është nga Gjilani, por për publikun është aktori idela për të luajtur këtë rol, përcjell ORAinfo. Aktori që jashtë kamerave …

Continue reading "Gruaja e Llukamnit e ‘deklason’ edhe Xhesikën, kaq e bukur duket nën rrezet e diellit"

Marina më në fund vesh fustanin për qejfin e vjehrrës, dhe bën frizurën ‘kosovarçe’

Marinën rrallë mund ta shihni me një ‘fustan’ serioz, prandaj kur ndonjëherë ajo ‘gabon’ duhet memorizuar mirë pamjen e saj. Nusja e Getiti duket se ka vendosur që t’ia plotësojë dëshirën vjehrrës së saj duke e veshur një fustan dhe duke bërë një frizurë që ngjan me atë të nuseve kosovare, përcjell ORAinfo. Marina me …

Continue reading "Marina më në fund vesh fustanin për qejfin e vjehrrës, dhe bën frizurën ‘kosovarçe’"

Valmiri po lufton për jetë, ndihmoje me një Shpërndarje

  Ju lutemi #Shpërndajeni Valmiri ka shumë nevojë për ndihmën tonë… URGJENT! Kërkohet ndihmë për Valmir Limanin, djaloshin 18 vjeçar nga Tërpeza e Vitisë, të sëmurë nga LEUKEMIA Familja e Valmir Limanit falënderon të gjithë ata që kontribuan financiarisht duke ia mundësuar të trajtohet në Turqi, ku po vazhdon akoma trajtimin. Deri më tani janë …

Continue reading "Valmiri po lufton për jetë, ndihmoje me një Shpërndarje"

I ronovohet shtëpia nënës me 8 jetimat nga Malisheva (VIDEO)

Ekipi i emisionit “Shqiptarët për Shqiptarët” në News24 udhëtoi sërish në Malishevë të Kosovës, në shtëpinë e zonjës Ajete Gegaj, aty ku varfëria, dëshpërimi dhe mungesa e shpresës, kishin “kapur për fyti” gjithë familjen, nënën dhe 8 fëmijët e saj. Por këtë herë ndryshe nga një javë më parë, sytë e tyre qeshin, fytyrat kanë …

Continue reading "I ronovohet shtëpia nënës me 8 jetimat nga Malisheva (VIDEO)"

10 Jahre Kosovo – unabhängig und gespalten (Kurzdoku deutsch)

10 Jahre Kosovo – unabhängig und gespalten (Kurzdoku deutsch) Kosovo ist und bleibt unabhängig, wer hier leben will muss auch die Gesetze einhalten. Sowie ausländische Bürger in Deutschland,Österreich,Schweiz etc. die Gesetze befolgen müssen, sollte es überall auf der Welt sein. Video: DW Deutsch 10 Jahre Kosovo – unabhängig und gespalten (Kurzdoku deutsch) Kosovo ist und …

Continue reading "10 Jahre Kosovo – unabhängig und gespalten (Kurzdoku deutsch)"

EMOCIONUESE: Shikoni çfarë thotë Mihrije Braha për motrën e saj

  Jemi mësuar që këngëtaren Mihrije Braha ta shohim që përveç me Naimin të këndojë edhe me motrën e saj. Por kjo nuk do të thotë se ajo e ka harruar krejtësisht këtë passion pasi është rikthyer në xhirimet festive ku shihet duke kënduar bashkë me motrën e saj. Mihrije Braha e ka publikuar një …

Continue reading "EMOCIONUESE: Shikoni çfarë thotë Mihrije Braha për motrën e saj"

Boksieri i famshëm McGregor dëgjon muzikë shqiptare, befason me zgjedhjen e këngës

Conor Anthony McGregor është një boksier irlandez, i cili ushtron disa kategori të boksit dhe të gjithë e mbajnë mend për ndeshjen e vitit të kaluar me Mayweather. McGregor filloi karrierën profesionale të mirëfilltë të boksit në vitin 2017 dhe në ndeshjen e tij të boksit debutues, ai u mposht nga Floyd Mayweather Jr. me …

Continue reading "Boksieri i famshëm McGregor dëgjon muzikë shqiptare, befason me zgjedhjen e këngës"

App statt Führerschein: Kosovo auf der digitalen Überholspur

Der Kosovo ist dem restlichen Europa in Sachen Digitalisierung einen Schritt voraus. Fahrausweise im Kreditkartenformat oder gar aus Papier? Tempi passati. Im Kosovo können Autofahrer bei einer Polizeikontrolle künftig ihr Handy zücken. Eine App ersetzt den Fahrausweis, wie «Welt.de» berichtet. Die Kosovaren zeigen, wie digitale persönliche Ausweisdokumente funktionieren. Diese werden auf das Handy geladen. Die …

Continue reading "App statt Führerschein: Kosovo auf der digitalen Überholspur"