Pacolli: Votat janë, Demarkacioni do të kalojë

Ministri i Punëve të Jashtme, Behgjet Pacolli ka thënë se marrëveshja e Demarkacionit të kufirit me Malin do të kalojë dhe se votat tashmë i kanë për ta kaluar këtë ujdi në Kuvend.

“E di se sot apo pak më vonë do të kalojë kjo marrëveshje, kemi fituar të drejtën që nga vjeshta edhe Kosova të udhëtojë pa viza”.

“Nuk kisha thënë që nuk janë votat, votat janë dhe këtë marrëveshje do ta votojnë deputetët e Kuvendit të Kosovës. Do  të gjinden votat. Ekziston disponimi që kjo punë të kryhet”, ka shtuar ai, njofton Klan Kosova.

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *